fot. PAP/Tytus Żmijewski

Lewacka prowokacja przed Radiem Maryja

Przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu odbyła się lewacka prowokacja pod nazwą: „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Zorganizowały ją środowiska feministyczne.

Szydzenie z katolickich wartości i symboli – tak wyglądała manifestacja lewackich środowisk przed Radiem Maryja.

Na tegoroczną manifestację feministek nie zgodził się prezydent Torunia, po tym jak wojewoda kujawsko-pomorski wydał zgodę na organizację w tym miejscu cyklicznego patriotycznego zgromadzenia organizowanego przez studentów WSKSiM w Toruniu. Toruński sąd okręgowy zakwestionował jednak decyzję wojewody i prezydenta – dając tym samym przyzwolenie na bluźnierczą prowokację.

Zgromadzanie zorganizowano w dniu urodzin założyciela katolickiej rozgłośni. Lewackiej hucpie towarzyszyło hasło: „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Na manifestacji dominowały flagi środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów.

Organizatorzy nawoływali do porzucenia wiary chrześcijańskiej. Podczas manifestacji znieważano kapłanów, a w szczególności Dyrektora i Założyciela Radia Maryja oraz TV Trwam o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR. Intencja tej demonstracji była bardzo wyraźna – wskazał publicysta red. Stanisław Michalkiewicz.

– Celem było zdyskredytowanie dyrektora Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka – ocenił Stanisław Michalkiewicz.

To nie jest przypadkowe działanie.

– Atak na o. Tadeusza Rydzyka nie jest czymś przypadkowym. Mało jest osób w Polsce, które tak zdecydowanie, ale przede wszystkim tak skutecznie bronią tego porządku prawa naturalnego – powiedział prof. Bogusław Paź, filozof.

Profesor dodał, że manifestację przed Radiem Maryja trzeba rozpatrywać w szerszym kontekście: to atak środowisk lewicowych.

– Niezwykle agresywna ekspansja środowisk lewicowych promujących różnego rodzaju projekty, które uderzają bezpośrednio w naszą europejską tradycję, w szczególności w prawo naturalne – zaznaczył prof. Bogusław Paź.

Obecnie bardzo ważna jest obrona przed ekspansją lewicowych ideologii. To obrona autonomii i godności człowieka. Polska jeszcze dziś w tej kwestii pozostaje ostoją normalności.

– Odrzucenie porządku naturalnego, które postulują środowiska lewicowe oznaczać będzie uderzenie w jednostkę, ale przede wszystkim w rodzinę – akcentował rozmówca TV Trwam.

Rodzinę, która w krajach Zachodu została prawie całkowicie zdewastowana. Nie da się ukryć, że to co w piątek działo się przed Radiem Maryja nie miało nic wspólnego z wyrażaniem poglądów. Była to zwykła lewacka prowokacja polityczna i ideologiczna.

Sprawą zeszłorocznej manifestacji przed katolicką rozgłośnią od ponad roku zajmuje się toruńska prokuratura. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła poseł Anna Sobecka, z której drwiono podczas tegorocznej manifestacji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl