fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

L. Wałęsa dla rosyjskiego portalu: Nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku

Były prezydent RP Lech Wałęsa w wywiadzie dla rosyjskiego portalu Sputnik chwali prezydenta Rosji Władimira Putina i apeluje: „Nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku”.

W obliczu agresywnych działań Rosji wobec Ukrainy słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy dla portalu Sputnik są dość zaskakujące.

„Nie kłóćmy się z Rosją, bo ci trzeci na nas zarabiają. My musimy znaleźć rozwiązanie. Musimy ustąpić jeden drugiemu na miarę wielkości. Zrozumieć, a wtedy będziemy razem robić naprawdę dobrą politykę” – wskazywał w wywiadzie Lech Wałęsa.

Były prezydent jest gotów do doradzenia Władimirowi Putinowi. Jak stwierdził, gdyby miał zaproszenie do Rosji, to by chętnie pojechał.

„Nie mam żadnych przeciwwskazań. Bardzo bym chciał, bo uważam Putina za mądrego człowieka, tylko któremu nie dostarczają argumentów, takich trochę innych. On ma inne argumenty. Potencjał, wielkie to wszystko, wrogowie. I on z tego wyciąga wnioski. A gdyby miał inne argumenty, takie jak Jelcynowi dostarczałem, to wtedy piękną politykę robiliśmy” – dodał.

Wałęsa powiedział też, że nie podoba mu się polityka polskiego rządu względem Stanów Zjednoczonych.

„Nam bliżej do Moskwy niż do Nowego Jorku” – wskazywał Lech Wałęsa.

Portal Sputnik należy do rosyjskiego państwowego operatora medialnego. Określany jest jako narzędzie prokremlowskiej propagandy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj