fot. pixabay.com

Kujawsko-pomorskie: Caritas w regionie zorganizuje akcję „Dajemy Dzieciom Radość”

Caritas trzech diecezji w województwie kujawsko-pomorskim — toruńskiej, bydgoskiej i włocławskiej — zorganizuje w poniedziałek akcję z okazji Dnia Dziecka „Dajemy Dzieciom Radość”. Z uwagi na epidemię uroczystość będzie transmitowana w internecie. Upominki trafią do 2 000 osób.

Transmisja akcji dostępna będzie na profilu Caritas Diecezji Toruńskiej w mediach społecznościowych.

„W czasie transmisji wydarzenia — w godzinach od 10.00 do 12.00 – nasi pracownicy i wolontariusze dostarczać będą również słodkie upominki dla blisko 2 000 dzieci, które są podopiecznymi świetlic Caritas oraz do dzieci zamieszkujących Domy Dziecka na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego” – poinformowano na stronie internetowej diecezji toruńskiej.

Na terenie tej diecezji podarunki trafią do 904 dzieci, a na terenie diecezji bydgoskiej do 650. Prezent z okazji Dnia Dziecka otrzyma także 400 osób z diecezji włocławskiej.

Za oprawę artystyczną akcji odpowiadali będą pieśniarz Jacek Beszczyński oraz aktorka teatru Baj Pomorski Dominika Miękus.

„Ten dzień będziemy przeżywać lokalnie, jak i globalnie, ponieważ przewidziane są w programie odwiedziny mieszkających w Polsce gości z Afryki i Azji. Odwiedzi nas również finalista programu Top Chef Adam Kowalewski” – poinformował dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej ks. Daniel Adamowicz.

PAP

drukuj