Ks. prof. P. Bortkiewicz: Synod Biskupów powinien przestrzec przed homo- i genderterrorem

Z Synodu Biskupów powinien popłynąć sygnał ostrzegający przed niebezpieczeństwem, jakie niesie homo- i genderterror – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Bioetyk dodał, że księża biskupi powinni skupić się na głoszeniu piękna ludzkiej płciowości i małżeństwa.

W dokumencie roboczym na Synod Biskupów napisano, że Kościół musi w sposób konkretny zmierzyć się z takimi kontrowersyjnymi tematami jak homoseksualizm i gender.

Zaznaczono, że żadna konferencja episkopatu nie proponuje rozwiązań i recept, ale wiele uważa, że kwestia seksualności powinna być dyskutowana bardziej otwarcie i bez uprzedzeń.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz wskazuje, że synod powinien przestrzec przed podwójną ideologią: homo- i genderterrorem, jaka przenika naszą kulturę.

– Rozumiem, że Synod chce się otworzyć na kulturę współczesną, ale powinien dokonać gruntownej analizy zagrożeń, niebezpieczeństw związanych z tymi zjawiskami, a jednocześnie odsłaniać piękno i prawdę ludzkiej płciowości – odsłaniać piękno miłości małżeńskiej, oczywiście między kobietą a mężczyzną – podkreślił kapłan.

Podczas Synodu zostanie również omówiony temat bezrobocia wśród młodych osób. Jak zaznaczono w dokumencie, w wielu krajach bezrobocie osiąga poziom, który można uznać za dramatyczny.

Synod Biskupów na temat młodzieży odbędzie się w Watykanie w dniach od 3 do 28 października.

RIRM

drukuj