jasnagora.com

Ks. abp Depo do dziennikarzy: Świadectwo życia nie jest naszą sprawą prywatną

Świadectwo życia związane z posłuszeństwem Chrystusowi dawane w naszych środowiskach nie jest naszą sprawą prywatną, trzeba za nie wziąć odpowiedzialność – powiedział w sobotę podczas Mszy św. w intencji ludzi mediów na Jasnej Górze ks. abp Wacław Depo.

„Świadectwo życia związane z posłuszeństwem Słowu Bożemu, z posłuszeństwem Chrystusowi, dawane na co dzień w naszych środowiskach hospicyjnych czy dziennikarskich nie jest naszą sprawą prywatną, z której można zrezygnować, ale za którą trzeba będzie wziąć odpowiedzialność wobec Boga za wierność lub niewierność Jego łasce” – powiedział metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo, który jest też przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

Msza św. w Częstochowie w intencji ludzi mediów była połączona z Ogólnopolską Pielgrzymką Hospicjów. Zgromadzonym w sanktuarium dziennikarzom i pracownikom hospicjów metropolita częstochowski przypomniał słowa, które św. Jan Paweł II wypowiedział w 2002 r. do młodzieży w Toronto: „Nie jesteśmy sumą naszych słabości i błędów; jesteśmy sumą miłości Ojca do nas i naszej realnej zdolności stania się obrazem Jego Syna. >>Duch świata<< oferuje rozmaite złudzenia, liczne namiastki szczęścia. Największa iluzja, źródło najpoważniejszego nieszczęścia, to złudzenie, że znajdzie się życie obywając się bez Boga, że osiągnie się wolność, wykluczając prawdy moralne i osobistą odpowiedzialność”.

Te słowa wracają dzisiaj do nas i wołają o wierność łasce” – zakończył ks. Arcybiskup.

Msza św. w intencji ludzi mediów odbyła się w związku z przypadającym 24 stycznia świętem ich patrona św. Franciszka Salezego.

PAP/RIRM

drukuj