fot. PAP/ Grzegorz Michałowski

Kontynuowanie działalności firmy po śmierci przedsiębiorcy i opodatkowanie wygranych w kasynach – tym zajmie się dziś rząd

Ministrowie będą dziś pracować nad wdrożeniem takich przepisów, które pozwolą na płynne kontynuowanie działalności firmy po śmierci przedsiębiorcy. Ponadto rząd zajmie się opodatkowaniem wygranych w kasynach i opodatkowaniem firm dziedziczonych.

Dzięki proponowanym przepisom przedsiębiorcy, jeszcze za życia, będą mogli ustanowić zarządcę sukcesyjnego poprzez wpisanie go do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Projekt powstał w resorcie przedsiębiorczości i technologii. Taki zarządca będzie sprawował pieczę nad firmą po śmierci przedsiębiorcy, aż do momentu ostatecznego zakończenia formalności spadkowych. W projekcie przewidziano także sytuację, w której przedsiębiorca nie ustanowił zarządcy. Wówczas firma będzie zarządzana przez następców prawnych lub małżonka będącego współwłaścicielem.

Ministrowie omówią także zmiany podatkowe – chodzi m.in. o wygrane w kasynach. W tym przypadku przewidziano zwolnienia z podatku dochodowego wszystkich wygranych uzyskanych w grach kasynowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj