fot. PAP/Tomasz Gzell

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję zwrotową ws. nieruchomości przy ul. Kredytowej 6 

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji uchyliła decyzję zwrotową ws. nieruchomości przy ul. Kredytowej 6. Decyzja zapadła podczas posiedzenia niejawnego komisji.

Uchylenie decyzji z 28 stycznia 2015 w całości oraz przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia prezydentowi Warszawy – taką decyzję w sprawie Kredytowej 6 podjęła komisja.

Decyzja prezydenta została wydana z naruszeniem prawa, ponieważ nie ustalono przesłanki posiadania. Komisja uznała, że przeniesienie roszczeń do nieruchomości odbyło się z naruszeniem interesu społecznego. W sprawie nie doszło do nieodwracalnych skutków prawnych, więc możliwe było jej uchylenie.

Jak powiedział przewodniczący komisji, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, decyzję gremium podjęło jednogłośnie.

Nieruchomość znajdująca się praktycznie w sercu miasta, to jest nieruchomość, która według operatu szacunkowego zleconego przez komisję jest warta ponad 56 mln złotych. Prawo do tej nieruchomości zostało kupione za nieco ponad 600 tys. złotych, przeliczając na dzisiejsze pieniądze. Dodatkowo prawo to zostało zakupione od ludzi z grupy pana Jana Stachury, od trzech osób, z czego w momencie zakupu dwie z tych trzech osób nie żyły. To niestety standardowe postępowanie dla warszawskiej reprywatyzacji – akcentował przewodniczący komisji weryfikacyjnej.

Sprawę warszawskiej reprywatyzacji komisja bada od czerwca ubiegłego roku.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj