fot. cbsp.policja.pl

Kolejna udana akcja CBŚP. Rozbito gang handlujący narkotykami

Funkcjonariusze z Lubelskiego Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili gang handlujący narkotykami. Ujęto 8 członków grupy, w tym dwóch jej liderów.

Policjanci z Lublina uzyskali informację, że w południowych województwach Polski ktoś wprowadza na rynek duże ilości narkotyków. W wyniku kilkumiesięcznej pracy ustalili, że za cały proceder jest odpowiedzialna zorganizowana grupa przestępcza, która nie tylko handluje narkotykami, ale również sama je wytwarza.

Komponenty niezbędne do produkcji były przemycane z zagranicy. Według ustaleń policjantów, od czerwca do grudnia 2016 roku, dilerzy mogli rozprowadzić ponad 50 kg marihuany, prawie 130 kg amfetaminy i ponad 220 tys. tabletek ekstazy. Zarobili na tym przestępczym procederze ponad 4 mln zł.

Podczas zatrzymań członków grupy, policjantów CBŚP z Lublina wspierali funkcjonariusze katowickiego CBŚP i antyterroryści ze Śląska.

Prokurator Okręgowy w Gliwicach przedstawił mężczyznom zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz z produkcją i handlem znaczną ilością narkotyków. Dwóch zatrzymanych odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, a jeden z nich za próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych euro. Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

PAP/TV Trwam News/RIRM

drukuj