fot. twitter.com/PolskaPolicja

KGP: grupa SPEED od środy w każdym województwie

Komenda Główna Policji zdecydowała o stworzeniu w każdej komendzie wojewódzkiej policji grupy SPEED, która zajmie się najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach – poinformował na briefingu prasowym podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

„Komenda Główna Policji KGP powzięła decyzję, że w każdej komendzie wojewódzkiej policji – na wzór grupy, która jest w komendzie stołecznej – powstanie zespół o nazwie SPEED” – przekazał w poniedziałek dziennikarzom Radosław Kobryś z KGP.

Radosław Kobryś poinformował, że grupa zajmie się prawie wyłącznie ujawnianiem tych wykroczeń, które najbardziej wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego, „czyli nadmierna prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe zachowania w okolicach przejść dla pieszych”.

W grupach mają działać najbardziej doświadczeni policjanci z wydziałów ruchu drogowego. Jak przekazał Radosław Kobryś większość z nowych zespołów zaczęła działać w ostatni piątek, natomiast ostatni z zespołów – w Komendzie Wojewódzkiej w Poznaniu zacznie działać od najbliższej środy.

Grupa specjalna SPEED powstała w stołecznym wydziale ruchu drogowego w listopadzie ub.r., by ograniczyć agresywne zachowania kierowców. Obok funkcjonariuszy z WRD działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

PAP/RIRM

drukuj