fot. twitter.com

Karabinierzy oraz CBA przeszukali włoską nieruchomość należącą do Romana G.

W ramach międzynarodowej pomocy prawnej włoscy karabinierzy, przy asyście funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, przeszukali położoną we Włoszech nieruchomość należącą do adwokata Romana G.

Czynności, w trakcie których zabezpieczono dokumenty oraz sprzęt elektroniczny, przeprowadzono na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Jest to związane ze śledztwem dot. działań na szkodę spółki notowanej na GPW. Chodzi o kwotę 90 mln zł. O szczegółach mówił w telewizji publicznej rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.

– Przeszukano całą posiadłość, zabezpieczono dokumentację, zabezpieczono nośniki danych. Pierwsze analizy tego materiału wskazują, że udało się zabezpieczyć nowe dokumenty, wcześniej nieznane, agentom prowadzącym to śledztwo – poinformował Stanisław Żaryn.  

Do tej sprawy w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze CBA zatrzymali 12 osób. Wśród nich jest Roman G., jeden z  podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord.

Przedstawiono im zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Podejrzanym grozi za to do 10 lat więzienia.

RIRM

drukuj