fot. flickr.com

Kanclerz Niemiec chce rozmawiać z prezydentem Polski „w cztery oczy”

Relacje euroatlantyckie, kwestie bezpieczeństwa Europy i przyszłości naszego kontynentu oraz kontakty dwustronne Polski i Niemiec – o tym rozmawiać dziś będą prezydent Andrzej Duda i kanclerz Angela Merkel – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Ważne jest, iż strona niemiecka poprosiła o tzw. ścisłe cztery oczy, czyli spotkanie kanclerz Merkel i prezydenta Dudy bez udziału tłumaczy – dodał Krzysztof Szczerski.

To będzie spotkanie w cztery oczy, nawet bez udziału tłumaczy. Następnie odbędą się krótkie rozmowy plenarne. Obecnie intensywnie zajmujemy się kontaktami ze stroną amerykańską oraz kwestią bezpieczeństwa Polski i Europy. Myślę, że te tematy są również istotne w relacjach polsko-niemieckich – wskazał.

Minister Krzysztof Szczerski zaznaczył też, że ważne jest, aby przedyskutować, w jaki sposób Angela Merkel planuje prowadzić sprawy europejskie w najbliższym czasie.

Kanclerz Niemiec złoży dziś po południu wizytę w Warszawie. Rozpoczęcie jej spotkania z prezydentem planowane jest na godz. 15.45.

 

RIRM

drukuj