Kancelaria Prezydenta: Pierwsza Dama złożyła życzenia młodym artystom i podziękowała Poniatowej

Spełnienia marzeń, realizacji pasji i zainteresowań życzyła artystom z dziecięcego chóru „Szczygiełki” z Poniatowej Agata Kornhauser Duda – poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta. Pierwsza Dama podziękowała też społeczności Poniatowej za wspieranie akcji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

„Życzę Wam, żebyście mogli spełniać swoje marzenia, realizować pasje i zainteresowania oraz byście zawsze mogli liczyć na wsparcie nas: dorosłych” – mówiła dziś Pierwsza Dama do artystów z dziecięcego chóru +Szczygiełki+ – poinformowała w Dniu Dziecka Kancelaria Prezydenta na Twitterze. Przekazała też link do relacji ze zdalnego spotkania małżonki prezydenta Andrzeja Dudy z młodymi artystami z dziecięcego chóru „Szczygiełki”.

„Jest mi bardzo miło, że możemy się spotkać w tak wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Dziecka” – mówiła na początku wideokonferencji z młodymi muzykami Agata Kornhauser-Duda.

„Zespoły muzyczne wywodzące się z małej miejscowości Poniatowa w województwie lubelskim od 45 lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej” – poinformowano na stronie prezydent.pl.

Jak dodano, z Poniatowej, oprócz zespołu muzyki dawnej „Scholares Minores pro Musica Antiqua”, wywodzi się dziecięcy zespół „Szczygiełki”, który od chwili powstania wystąpił przed publicznością w kraju i za granicą ponad cztery tysiące razy, a na świecie odbył sto dwadzieścia trzy tournée.

„Jednak dzisiejszy koncert stanowił dla artystów zupełnie nowe wyzwanie. Był bowiem pierwszym, w którym chórzyści wystąpili w przyłbicach lub maseczkach, a nawiązanie kontaktu z widownią było możliwe wyłącznie zdalnie” – napisano.

Przypadający w tym roku jubileusz 45-lecia działalności obu formacji najmłodsi muzycy uczcili różnymi inicjatywami, m.in. dzisiejszym występem, w którym dzięki transmisji na żywo mogła uczestniczyć małżonka prezydenta.

„Autentycznie się wzruszyłam. Dostarczyliście mi pięknych wrażeń artystycznych” – zapewniła Pierwsza Dama.

Słowa uznania skierowała także do założycieli zespołów oraz do prowadzących dziecięcy chór „Szczygiełki”.

„Serdeczne gratuluję jubileuszu, to wielki sukces i ogromna satysfakcja dla Państwa” – mówiła. Jak dodała, „jestem pod wrażeniem także troski o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży.

Z relacji Kancelarii Prezydenta wynika, że Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę na wykształcenie wokalne, ale też instrumentalne i taneczne młodych ludzi, których występy cechuje duża różnorodność środków wyrazu i wielka pasja.

Po zakończonym występie chórzystów, Pierwsza Dama – jak napisano – „rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o odbywających się on-line, ze względu na zagrożeniem wirusem Covid, próbach +Szczygiełków+, występach scenicznych na całym świecie i życzeniach adeptów muzyki z okazji Dnia Dziecka”.

„Korzystając z obecności przedstawicieli władz lokalnych, Małżonka Prezydenta na ich ręce złożyła podziękowania dla całej lokalnej społeczności za zaangażowanie w działania charytatywne, w tym za wsparcie akcji +Pomoc Polakom na Wschodzie+” – czytamy na stronie prezydent.pl.

PAP

drukuj