fot. pl.wikipedia.org

Kancelaria premiera: Polski rząd prowadzi dialog z władzami Federacji Rosyjskiej

Polski rząd prowadzi dialog z władzami Federacji Rosyjskiej i analizuje możliwości na podstawie otrzymywanych na bieżąco informacji – poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło w środę gotowość do pomocy w organizacji wizyty polskiej delegacji w Smoleńsku i Katyniu 10 kwietnia. Jest to odpowiedź na notę polskiego resortu dyplomacji z prośbą o wsparcie organizacji wizyty państwowej.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk był pytany przez dziennikarzy, czy na początku marca zapadnie decyzja w sprawie ewentualnej wizyty przedstawicieli polskich władz w Smoleńsku i Katyniu.

Minister powiedział, że trwają rozmowy w kraju oraz dialog ze stroną rosyjską.

– Na tym etapie możemy potwierdzić tylko tyle, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów analizuje możliwości zorganizowania takiego wyjazdu. Jesteśmy w stałym dialogu z naszymi partnerami z Federacji Rosyjskiej. Natomiast, jak zostaną już podjęte decyzje, to wtedy będziemy komunikować w sposób ustalony o tym, jakie decyzje zapadły – powiedział Michał Dworczyk.

10 kwietnia 2020 r. przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej i 80. rocznica zbrodni katyńskiej. W katastrofie rządowego samolotu lecącego na uroczystości w Katyniu zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

RIRM

drukuj