fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Jedenaście osób skazanych ws. prowadzenia agencji towarzyskich w Kielcach

Jedenaście osób zostało skazanych w piątek przez Sąd Rejonowy w Kielcach za organizowanie i czerpanie korzyści z nierządu. Sprawa dotyczyła prowadzenie w Kielcach dwóch agencji towarzyskich.

Sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach poinformował w piątek, że jedna z oskarżonych osób została skazana na bezwzględną karę pozbawienia wolności na osiem miesięcy. Wobec pozostałych dziesięciu sąd orzekł kary więzienia na okres od trzech miesięcy do dwóch lata w zawieszeniu na cztery lata.

„Poza tym sąd orzekł grzywny od tysiąca do 15 tys. złotych, a także przepadki korzyści, które mieli odnieść oskarżeni. Chodzi o kwoty od kilku do blisko 100 tys. złotych” – dodał.

Do pierwszych zatrzymań w sprawie doszło w 2015 roku. Z ustaleń policji i prokuratury wynikało, że właściciele i pracownicy klubów zajmowali się zatrudnianiem kobiet, wynajmowaniem i utrzymywaniem pomieszczeń, jak również prowadzili bieżącą rachunkowość związaną z podziałem zysków czerpanych z nierządu. W zamian za wynagrodzenie zapewniali także ochronę podczas świadczenia usług seksualnych.

Wyrok jest nieprawomocny.

PAP

drukuj