fot. PAP/Maciej Kulczyński

Jacek Sutryk kandydatem PO i .N na prezydenta Wrocławia

Znany jest wspólny kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia. Jest nim Jacek Sutryk, obecny dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wrocławskiego magistratu. Kandydat będzie startował z listy Koalicji Obywatelskiej.

Wcześniej z ramienia PO o fotel prezydenta Wrocławia miał ubiegać się Kazimierz Ujazdowski. Szef partii Grzegorz Schetyna zdecydował się jednak na zmianę kandydata.

Prof. Mieczysław Ryba, politolog, ocenił, że chwiejność Grzegorza Schetyny, wprowadza dezorientacje wśród wyborców.

– Grzegorz Schetyna, który pochodzi ze Śląska, musi się tam liczyć też z Nowoczesną, ale nie sądzę, żeby dla wyniku wyborczego takie zmiany były korzystne. Wręcz przeciwnie. To jednak chwieje pewną powagą tych partii funkcjonujących we Wrocławiu i w dużym stopniu dezorientuje elektorat. Wiemy, że Kazimierz Ujazdowski był traktowany jako ten, który z PiS odszedł, jako ktoś, kto będzie taką wartością dodaną. W tej chwili został odsunięty na boczny tor – podkreślił prof. Mieczysław Ryba.

Kandydat PO i .N na prezydenta Wrocławia Jacek Sutryk zapewnił, że po wygranych wyborach zadba m.in. o komunikację miejską i politykę senioralną. Wśród priorytetów wymienił też walkę ze smogiem.

RIRM

drukuj