J. Sasin: Próba wykorzystania PE do promocji manifestacji opozycji 13 grudnia – oburzająca

W Europarlamencie, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju, odbędzie się debata na temat rzekomego zagrożenia demokracji nad Wisłą.

W tym samym dniu w Polsce odbędą się manifestacje, z inicjatywy Nowoczesnej i jej lidera Ryszarda Petru. Media informują, że to szef Nowoczesnej był inicjatorem debaty w Parlamencie Europejskim w sprawie Polski.

Poseł Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości wezwał szefa Nowoczesnej do tego, żeby odciął się stanowczo od takich działań.

–  Wzywamy Ryszarda Petru, wzywamy jego partię, aby tą tak szczególną datę (13 grudnia – przyp. red.) w dziejach Polski uszanować. Aby nie podejmować tego typu działań, które szkodzą Polsce, które w odczuciu bardzo wielu Polaków są działaniami bardzo bolesnymi. Działaniami, które nie mogą zostać w żaden sposób zaakceptowane. Taka próba wciągnięcia instytucji europejskich – w tej chwili – w spór polityczny, próba wykorzystania Parlamentu Europejskiego do promowania niejako tych manifestacji opozycji zapowiadanych na 13 grudnia, to jest coś oburzającego. Wzywamy Ryszarda Petru, żeby się stanowczo od takich działań odciął i więcej takich działań nie podejmował – mówił na konferencji prasowej przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że nie zabiegał o przeprowadzenie debaty w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji w Polsce.

Debata ma się rozpocząć od przedstawienia sytuacji w Polsce przez Komisję Europejską. Nie jest planowane przyjęcie rezolucji.

RIRM

drukuj