fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński nie wyklucza zmian w lokalizacji pomników smoleńskich

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nie wykluczył zmian dot. miejsca pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Lider Zjednoczonej Prawicy uczestniczył w uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach na pomniki, które maja stanąć w centrum stolicy.

Jarosław Kaczyński powiedział, że uczestnicy konkursu na projekty pomników wykazali „odwagę”, biorąc w nim udział.

Jednocześnie zapewnił, że będzie dążenie do tego, by plan uczczenia ofiar katastrofy oraz jego świętej pamięci brata „został zrealizowany i to w bardzo nieodległym czasie”.

– Być może będą pewne zmiany, mówię tutaj o zmianie miejsca. Ale jestem przekonany i bardzo dziękuję panu Kalinie, który powiedział, że jest przeświadczony, iż dziesiątego – rozumiem, że chodzi o ósmą rocznicę – ten pomnik stanie. Sądzę, że stanie także ten drugi pomnik – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Zgodnie z założeniami konkursu pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, a pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

RIRM

drukuj