fot. twitter.com/pisorgpl

J. Kaczyński: Reagujemy w zgodzie z prawem – są członkowie PiS, którzy za naszych rządów znaleźli się w aresztach

My – inaczej niż nasi przeciwnicy – działamy uczciwie i zgodnie z prawem – mówił Jarosława Kaczyński w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance. Prezes PiS-u podkreślał, że afery były istotnym elementem władzy PO-PSL przez osiem lat.

W Jachrance trwa wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Swoje przemówienie wygłosił prezes partii Jarosław Kaczyński, który podkreślał różnice między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską w trakcie pełnienia władzy w Polsce.

– Stosowane są różne socjotechniki. Dzisiaj chciałem zwrócić uwagę państwa na jedną z nich, groźną i intensywnie teraz stosowaną. To jest próba sprowadzenia naszej koalicji, naszej formacji politycznej i naszych przeciwników na tę samą płaszczyznę. Być może oni są źli, być może popełniali różnego rodzaju złe czyny, ale nasza strona jest taka sama. Mówiąc w skrócie: PiS i PO to takie same partie – musimy to z całą mocą odrzucić – zaznaczył prezes PiS.

– Przede wszystkim jest różnica reakcji na zło. Różnica, która wynika z tego, że przecież w każdym wielkim obozie politycznym muszą pojawić się czarne owce – dodał.

Podkreślił, że rząd PiS nie boi się wyciągać konsekwencji nawet wobec własnych, wysoko postawionych polityków.

– My reagujemy w zgodzie z prawem, twardo, zasadniczo, są ludzie, którzy są członkami PiS, odgrywali nawet ważną rolę i za naszych rządów znaleźli się w aresztach śledczych – przypomniał Jarosław Kaczyński.

– A co robi druga strona? Druga strona nie reaguje w najmniejszym stopniu na tego rodzaju wydarzenia. Wszyscy są niewinni – podkreślił.

TV Trwam News/RIRM

drukuj