fot. pixabay.com

J. Gowin: Polska gospodarka pozostanie liderem wzrostu

Wicepremier, minister pracy, rozwoju i technologii, Jarosław Gowin, podkreślił, że w perspektywie następnych lat polska gospodarka pozostanie jednym z liderów wzrostu. Jak zaznaczył, jednym z jej motorów jest eksport.

Wiceszef rządu wziął udział w konferencji prasowej dotyczącej Przeglądu Gospodarzącego Polski przygotowanego przez OECD.

Raport pokazuje, że bieżąca sytuacja naszego sytemu finansowego jest dobra. Głębszemu kryzysowi zapobiegły szybkie i zdecydowane działania rządu.

Wicepremier Jarosław Gowin mówił, że cieszą m.in. wnioski przeglądu OECD dotyczące internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw.

 – W kwestii rozdziału tematycznego dotyczącego internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw chcielibyśmy podkreślić, że pomimo globalnego negatywnego wpływu sytuacji pandemicznej polski sektor MŚP odnotował istotne sukcesy we współpracy międzynarodowej, a eksport pozostał jednym z motorów wzrostu w roku 2020 – podkreślił minister pracy, rozwoju i technologii.

Sekretarz generalny OECD ocenił, że Polska może wyjść z kryzysu COVID-19 mniej poturbowana niż inne kraje dzięki sile swojej gospodarki.

Według szacunków OECD, w 2021 roku polskie PKB wzrośnie o 2,9 proc., a w roku 2022 – o 3,8 proc.

RIRM

 

drukuj