fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Czaputowicz: Macedońska akcesja do NATO i UE będzie służyć stabilności i dobrobytowi zachodnich Bałkanów

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz otworzył siódmą edycję Konferencji Skopijskiej. Szef polskiej dyplomacji przebywa dziś z roboczą wizytą w Macedonii. Polska od lat wspiera władze tego kraju w wysiłkach na rzecz przystąpienia do Unii Europejskiej oraz NATO.

Minister Jacek Czaputowicz podkreślił, że władze w Warszawie zawsze intensywnie dzieliły się swoimi doświadczeniami z państwami zachodnich Bałkanów.

W jego ocenie Republika Macedonii będzie wartościowym członkiem wspólnoty dzięki szczególnej kulturze, bardzo bogatej historii i zdeterminowanym obywatelom.   

Macedońska akcesja do NATO i do Unii Europejskiej w naszym przekonaniu będzie służyć stabilności i dobrobytowi zachodnich Bałkanów. Będziemy wspierać was, w każdej formie, łącznie z forami wielostronnymi i innymi projektami – zapewniał szef polskiego MSZ.

Jacek Czaputowicz spotka się w Skopje z macedońskim ministrem spraw zagranicznych oraz zostanie przyjęty przez premiera kraju. Planowany jest także udział szefa polskiego MSZ w ceremonii upamiętnienia 75. rocznicy deportacji 7 tys. macedońskich Żydów do niemieckiego obozu zagłady w Treblince.

RIRM

drukuj