IMGW: Oblodzenia w jedenastu województwach

W jedenastu województwach mogą wystąpić oblodzenia dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem – ostrzega w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. „Zachowajcie ostrożność!” – apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Alerty pierwszego stopia obowiązują w województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim. Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Przed śliską nawierzchnią ostrzega także RCB na Twitterze.

„Dzisiaj wieczorem, w nocy oraz jutro nad ranem w wielu miejscach w Polsce znowu może być ślisko. #IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed oblodzeniem dla 11 województw. Zachowajcie ostrożność!” – apeluje.

W nocy z niedzieli na poniedziałek miejscami prognozowane są opady śniegu, deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. do 1 st. Najzimniej będzie na północnym wschodzie Polski, gdzie termometry mogą wskazać nawet -5 stopni.

PAP/RIRM

drukuj