fot. PAP/EPA

IMGW: gęsta mgła na północnym i środkowym wschodzie oraz w centrum, w Tatrach śnieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenie przed gęstymi mgłami w pięciu województwach. Przestrzegł również przed intensywnymi opadami śniegu w Tatrach.

Od niedzielnego wieczora do wczesnego popołudnia w poniedziałek mgły na Warmii i Mazurach, Mazowszu, Podlasiu, Lubelszczyźnie i Ziemi Lubuskiej (od godz. 12.30) mogą powodować ograniczenie widzialności miejscami nawet do 50 metrów.

Silne mgły (ostrzeżenie 1 stopnia) mogą występować w całym województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. IMGW prognozuje ograniczenia widzialności miejscami do 200 m, lokalnie do 100 m od godziny 18.00 w niedzielę do 13 następnego dnia.

W województwie mazowieckim w niedzielę od godz. 18.30 do poniedziałku – godz. 13.00 – w 33 powiatach spodziewane jest wystąpienie silnych mgieł. Widzialność ograniczona do 100 metrów może być w powiatach: ciechanowskim, garwolińskim, gostynińskim, grodziskim, kozienickim, legionowskim, łosickim, makowskim, mińskim, mławskim, nowodworskim, ostrołęckim wraz z Ostrołęką, ostrowskim, otwockim, piaseczyńskim, w Płocku i powiecie płockim, płońskim, pruszkowskim, przasnyskim, pułtuskim, Siedlcach oraz siedleckim, sierpeckim, sochaczewskim, sokołowskim, Warszawie i warszawskim zachodnim, węgrowskim, wołomińskim, wyszkowskim, a także żuromińskim.

Podobna sytuacja pogodowa prognozowana jest o tej porze w siedmiu powiatach na Lubelszczyźnie. Gęste mgły spodziewane są powiecie bialskim, łukowskim, ryckim, lubartowskim, radzyńskim, parczewskim i włodawskim.

W województwie lubuskim należy się spodziewać mgieł już od wczesnego popołudnia. Prognoza IMGW obejmuje godziny 12.30–24.00. W powiecie gorzowskim i samym Gorzowie, w pow. międzyrzeckim, strzelecko-drezdeneckim i sulęcińskim widzialność ma być ograniczona od 50 do 200 metrów.

Od północy do poniedziałku rano w powiecie tatrzańskim prognozowane są opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej nawet 35 cm.

PAP

drukuj