fot. KPRP/Krzysztof Sitkowski

I Prezes Sądu Najwyższego M. Manowska rozpoczęła swoją aktywność od  spotkania z prezesami wszystkich izb SN

Od spotkania z prezesami wszystkich izb SN rozpoczęła swoją aktywność nowa I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska. Następczyni Małgorzaty Gersdorf w poniedziałek przed południem odebrała od prezydenta Andrzeja Dudy powołanie na urząd.

Po uroczystości Małgorzata Manowska usiadła do rozmów z prezesami wszystkich izb tego sądu. Obrady zrelacjonował nowy rzecznik tej instytucji sędzia Aleksander Stępkowski.

– To była bardzo długa, potrzebna i bardzo dobra rozmowa. Jak państwo wiedzą, w końcu państwo relacjonują te wszystkie problemy, z którymi się borykamy w Sądzie Najwyższym, to była rozmowa również o tych problemach, o tych najbardziej palących. To była rozmowa bardzo konstruktywna. Nie ukrywam, że byłem zbudowany tym, że prezesi Izby Cywilnej, Izby Pracy mówili z satysfakcją, że udało nam się o tych wszystkich problemach dobrze porozmawiać, że wiele rzeczy nas łączy, że nawet chyba nie myśleli, że łączy nas tak wiele. To naprawdę wróży bardzo dobrze współpracy wewnątrz sądu – powiedział Aleksander Stępkowski.

Prezydent zdecydował o powołaniu sędzi Małgorzaty Manowskiej na 6-letnią kadencję I prezesa SN w poniedziałek. Wybór nowego I prezesa konieczny był z uwagi na zakończenie z końcem kwietnia kadencji Małgorzaty Gersdorf. [czytaj więcej]

Małgorzata Manowska sędzią SN jest od października 2018 r., orzeka w Izbie Cywilnej. Wcześniej przez kilkanaście lat była sędzią Sądu Apelacyjnego w Warszawie. W 2007 r. przez kilka miesięcy pełniła funkcję wiceministra sprawiedliwości.

RIRM

drukuj