fot. twitter.com/BIPolska

Handlowa „Solidarność”: Sprzedaż online przez Biedronki w niedziele niehandlowe niezgodna z przepisami

Handlowa „Solidarność” ocenia, że sprzedaż online przez Biedronki w niedziele niehandlowe jest niezgodna z przepisami.

Sieć poinformowała, że uruchamia taką możliwość od tego tygodnia. Zakupy mają być możliwe w kilkunastu polskich miastach za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

Kupione produkty mają być dostarczone za pośrednictwem kuriera.  Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ ,,Solidarność”, podkreślił, że w tym przypadku łamane są zapisy tarczy antykryzysowej i ograniczeń handlu w niedzielę.

– Pracownik może być zatrudniony w niedzielę do rozładowania, przyjmowania i eksponowania towaru na pólkach, ale nie do pakowania paczek, bo tutaj dochodzi już do zawierania transakcji pomiędzy sprzedającym a kupującym. Jest to dla mnie niezrozumiałe, skąd taka decyzja. Będziemy się temu przyglądali, będziemy składali te sprawy do odpowiednich służb kontrolnych. Myślę, że Państwowa Inspekcja Pracy powinna się przyjrzeć właśnie takim procederom, które są w Biedronce stosowane – oznajmił Alfred Bujara.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Od tego roku, w myśl przepisów, zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele z kilkoma wyjątkami.

RIRM

drukuj