fot. Fundacja Małych Stópek

Fundacja Małych Stópek pomaga w walce z pandemią

Fundacja Małych Stópek w sytuacji światowej epidemii, przeorganizowuje swoje działania. Do tej pory, pomoc była kierowana wobec dzieci nienarodzonych oraz kobiet w kryzysie. W obecnej sytuacji, fundacja rozszerza swoją działalność.

Pod koniec kwietnia miał odbyć się Marsz dla Życia w Szczecinie, tym razem pod hasłem „Jak nie Ty, to kto?”. Pochód został odwołany, a zaangażowanie obrońców życia, przerodziło się w organizację zbiórki respiratorów.

W ciągu zaledwie kilku dni, dzięki wsparciu darczyńców, udało się zebrać potrzebną kwotę. Fundacja nie zaprzestaje swoich działań. Jak twierdzi Prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk, liczy się życie każdego człowieka.

– Mamy respirator i 30 tysięcy zł ponad, więc zbieramy na kolejny. Fundacja Małych Stópek najczęściej jest kojarzona z pomocy kobietom w ciąży i po urodzeniu, ale dzisiaj przyszedł czas, abyśmy stanęli w obronie życia dorosłego człowieka, choć w chorobie bezradnego jak każde nienarodzone maleństwo. Dlatego kontynuujemy zbiórkę funduszy na zakup kolejnego respiratora – wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk.

Jak podkreślają pracownicy fundacji, prośby o wsparcie, płyną także od szpitali.

– Niedawno otrzymaliśmy prośbę ze szpitala, o dostarczenie pieluch dla maluszków, a jak pieluchy to wiadomo – Fundacja Małych Stópek – wyjaśniają obrońcy życia.

W sytuacji pandemii, fundacja nie zapomina o tych, których obejmuje pomocą na co dzień.

 – Kiedy jadę do Domu Samotnej Matki, to nigdy z pustymi rękami czy bagażnikiem. Tak też stało się i teraz, ale to tylko dzięki tym, którzy na moją ostatnią prośbę, wpłacili na konto fundacji 500 zł, które zamieniłem na artykuły – podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk.

Fundacja Małych Stópek zachęca do zaangażowania na rzecz obecnie podejmowanych działań pro-life. Wsparcie można wyrazić poprzez wpłaty z odpowiednim tytułem w opisie. Więcej informacji na: https://dlazycia.info/kontakt/ bądź pod nr. tel.: 791 138 902.

Anna Pleskot, Fundacja Małych Stópek/radiomaryja.pl

drukuj