PAP/EPA

F. Timmermans kolejny raz angażuje się w kampanię wyborczą w Polsce

Frans Timmermans, kandydat na szefa Komisji Europejskiej, pełniący obecnie obowiązki jej wiceszefa, po raz kolejny angażuje się w kampanię wyborczą w Polsce. Socjalista pojawi się na organizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej debacie o przyszłości Unii Europejskiej.

6 maja kandydat europejskiej lewicy na nowego szefa Komisji Europejskiej weźmie udział w organizowanej przez SLD debacie. Spotkanie ma być poświęcone przyszłości Unii Europejskiej. Frans Timmermans wygłosi tam przemówienie programowe. SLD jest jedną z pięciu formacji wchodzących w skład Koalicji Europejskiej.

Następnie wiceszef KE ma wyjść na ulice Warszawy, aby zachęcać do oddania głosu na Włodzimierza Cimoszewicza, byłego działacza Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej oraz premiera, obecnie kandydata do Parlamentu Europejskiego. Włodzimierz Cimoszewicz jest ,,jedynką” Koalicji Europejskiej w Warszawie.

Kolejny przyjazd Fransa Timmermansa do Polski skomentował Marek Jakubiak, poseł koła Konfederacja.

– Obydwaj politycy myślą, że jak się złączą to coś z tego będzie. Zdecydowanie nic z tego nie wyjdzie. Zbyt wielu ludzi wie, że jest to jeden z czołowych lewicowców europejskich, a wszyscy widzą gołym okiem, do czego prowadzi lewactwo w Europie – podkreślił Marek Jakubiak.

Pod koniec marca Frans Timmermans odwiedził Polskę. Oprócz spotkania z władzami SLD, wziął udział w organizowanej przez Wiosnę Roberta Biedronia ,,europejskiej burzy mózgów”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj