fot. Paweł Palembas

Dziś większe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i częściowo środkowa znajdą się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska pozostanie pod wpływem wypełniającego się niżu, którego ośrodek przemieści się znad Litwy nad zachodnią Rosję. Po południu nad południowy zachód kraju nasunie się klin wyżowy. Z północy napływać będzie chłodna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Na zachodzie Polski po południu stopniowy zanik opadów i miejscami rozpogodzenia. Na pogórzu i w górach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st., na wybrzeżu do 7 st., na Podhalu około 1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, od zachodu słabnący, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy do 70 km/h. Na wybrzeżu wschodnim wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy Polski początkowo miejscami przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie śniegu. Temperatura minimalna od -2 do 0 st., nad morzem od 1 do 3 st., a w dolinach górskich od -5 do -2 st. Wiatr słaby, początkowo miejscami umiarkowany, z kierunków zachodnich, na zachodzie skręcający na południowy.

W piątek na zachodzie, północy i w centrum Polski zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego i miejscami opady deszczu. Na Suwalszczyźnie rano możliwe opady deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 7 st., 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, zachodni. W piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj