Dwie debaty przed wyborami w Warszawie

Sztaby wyborcze kandydatów na prezydenta Warszawy uzgodniły, że zaproponują telewizjom przeprowadzenie dwóch debat przed I turą wyborów.

Pierwsza miałaby się odbyć 5 albo 7 października, a druga – 18 albo 19 października. Konkretny termin i forma debat będzie zależał od ustaleń z mediami. Komitety chciałyby, aby debaty były przygotowane przez trzy stacje, z prawem do emisji sygnału przez wszystkie.

Sztaby zgodziły się na propozycje kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego dotyczącą wyborczej debaty – poinformował Sebastian Kaleta, współpracownik Patryka Jakiego.

– Sztaby przyjęły propozycję debaty na 5 października. Ewentualnie – co zależy od kalendarzy kandydatów – może dojść do zmiany na 7 października. Patryk Jaki będzie dyskutował wszędzie i o każdej porze. Trochę czasu zajęło, by Platforma Obywatelska zgodziła się debatować. Ustalono, że najbardziej właściwym jest zaproszenie największych stacji telewizyjnych do jej technicznego zorganizowania. Warunkiem jest udostepnienie wszystkim zainteresowanym mediom sygnału do przekazu, czyli zarówno Radiu Maryja, jak i TV Trwam. Taki jest warunek naszego sztabu, by widzowie zainteresowanych mediów mogli śledzić tę debatę – powiedział Sebastian Kaleta.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a ich druga tura – 4 listopada.

 RIRM

drukuj