fot. flickr.com

Duże zagrożenie pożarowe w lasach w części woj. kujawsko-pomorskiego

W czwartek w części woj. kujawsko-pomorskiego obowiązuje duże zagrożenie pożarowe w lasach. Poza tym w znacznej części kraju zagrożenie jest na poziomie średnim – informuje Instytut Badawczy Leśnictwa.

Duże zagrożenie pożarami w lasach obowiązuje w centralnej i południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast zagrożenie pożarami utrzymuje się na poziomie średnim w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim oraz częściowo w woj. mazowieckiem, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim i pomorskim. Dane opublikował na stronie internetowej Instytut Badawczy Leśnictwa.

W lasach i w odległości mniejszej niż 100 m od nich, nie wolno palić ognisk ani używać otwartego ognia. Zabronione jest też wypalanie pozostałości roślinnych, np. traw czy gałęzi na polach przylegających do lasów i terenów zalesionych. Nie należy porzucać nieugaszonych zapałek lub niedopałków papierosów. Nie wolno też palić tytoniu, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi.

PAP/RIRM

drukuj