fot. twitter.com

Dolnośląskie: policja odzyskała relikwie skradzione z XV-wiecznego kościoła w Piławie Górnej

Relikwie – skrawek materiału z szat św. Jana Pawła II oraz kości św. Jana z Dukli – odzyskali policjanci, którzy zatrzymali 19-latka podejrzanego o włamanie do zabytkowego kościoła w Piławie Górnej (Dolnośląskie).

Do włamania do XV-wiecznego kościoła w Piławie Górnej doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Skradzione zostały relikwie oraz przedmioty liturgiczne.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie kom. Marcin Ząbek, policjanci zatrzymali podejrzanego o to włamanie 19-latka.

„Okazało się, że kościół nie był jedynym miejscem, gdzie się włamał mężczyzna. Na koncie miał jeszcze piwnice, skąd skradł różne przedmioty” – dodał policjant.

Policjanci odzyskali relikwie, które padły łupem włamywacza. To skrawek materiału z szat św. Jana Pawła II oraz kości św. Jana z Dukli. Odzyskano również przedmioty liturgiczne m.in.: metalowe pateny, podstawkę liturgiczną, krzyż ołtarzowy i różaniec.

Według policji, włamywacz był przekonany, że ukradł z kościoła przedmioty wykonane ze złota i chciał je przetopić i sprzedać. 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj