fot. flickr

Deszczowy piątek w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa centralna i zachodnia będzie w zasięgu rozległego układu niżowego, z ośrodkami nad Atlantykiem, Wielką Brytanią i południową Skandynawią. Południowe i północno-wschodnie rejony kontynentu będą w zasięgu wyżów.

Polska będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem znad Danii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu atmosferycznego. Będzie napływała polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a miejscami na północy i oraz w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Bez opadów na południowym zachodzie kraju. Na północnym wschodzie rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 9 st. w centrum i 11 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na zachodzie i południu w porywach do 55 km/h, a na zachodnim wybrzeżu do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, na zachodzie, południu oraz miejscami w centrum kraju większe przejaśnienia, lokalnie rozpogodzenia. W północno-wschodniej połowie kraju miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie również śniegu. Temperatura minimalna od -4 st. miejscami na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich do 1 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj