PAP/Darek Delmanowicz

Deszczowa niedziela w całym kraju

Jak podaje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i środkowa są w zasięgu rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże.

Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki, związanej z pogłębiającym się niżem, którego ośrodek wędruje wzdłuż zachodniego wybrzeża Norwegii. Z zachodu napływa znacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i miejscami niewielki, przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, od południowego-zachodu stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu. Na Przedgórzu Sudeckim może spaść do 10 mm deszczu. Na wybrzeżu miejscami burze, prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 st. do 17 st., chłodniej na Pogórzu Karpackim od 12 st. do 14 st. Wiatr umiarkowany, na północy i wschodzie porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu wiatr dość silny i silny 30-40 km/h, w porywach do 70 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj