fot. twitter.com/SalvattiPl

„Dar Młodzieży” wraca do Polski

fpoPolski żaglowiec „Dar Młodzieży”, który z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości płynie od dziesięciu miesięcy dookoła świata, zbliża się do Polski. Do portu w Gdyni wpłynie już w czwartek. A wydarzenie od godziny 11.00 transmitować będzie telewizja Trwam.

„Dar Młodzieży” wpłynął już do Bałtyku. Warunki pogodowe są dobre.

– Dzisiaj jest w miarę ciepło w porównaniu do wczorajszego dnia. Troszeczkę wieje, świeci słońce, buja, troszeczkę buja na prawo, na lewo – powiedział Kamil, uczestnik Rejsu Niepodległości.

Spoglądając na prawo, widać już nawet ląd. Polski ląd. Już jutro załoga „Daru Młodzieży” zacumuje w porcie w Gdyni.

– Chętnie bym został jeszcze trochę, ale jednak już trochę tęsknoty się pojawiło. Trochę też przywykłem do tego życia na statku, więc może na początku będzie trochę trudno się odnaleźć – podkreślił Mateusz, uczestnik Rejsu Niepodległości.

Są jednak i tacy uczestnicy Rejsu Niepodległości, którzy nie kończą swojej morskiej przygody. Ola płynęła z japońskiej Osaki do Los Angeles. Teraz znowu jest na statku, ale już nie jako laureatka konkursu, tylko część załogi.

– Tak naprawdę zaczęłam już układać sobie życie na lądzie i stwierdziłam, że jednak fajnie byłoby coś zmienić i czemu nie spróbować swoich sił i się udało. Teraz, przez najbliższe pół roku, „Dar Młodzieży” będzie moim domem, a zarazem pracą – powiedziała.

TV Trwam News/RIRM

drukuj