Bogata oferta wydawnicza podczas uroczystości 28. rocznicy Radia Maryja

Przyjazd do Torunia na rocznicę powstania Radia Maryja to także możliwość odwiedzenia dzieł, które wyrosły przy toruńskiej rozgłośni. Przy okazji modlitwy w Sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II, warto zajrzeć także do pobliskiej księgarni.

Książki historyczne, biografie, literatura faktu, powieści, publikacje nawiązujące do wiary, świadectwa, a także dobra muzyka, filmy, w tym historia błogosławionej Karoliny Kózkówny w projekcji „Zerwany Kłos” wydanej przez fundację Lux Veritatis. To wszystko można znaleźć w księgarni, tuż obok toruńskiego sanktuarium. Pielgrzymi mogą zakupić także pierniki, z których słynie miasto, pocztówki, magnesy z Aniołem Stróżem i wizerunkami świętych, a także różańce. Są tu ponadto kalendarze roczne ze zdjęciami sanktuarium. Listę ciekawych lektur można znaleźć na stronie internetowej Radia Maryja w zakładce „Warto przeczytać” [zobacz].

Najnowsza propozycja to „Prawda o imperium Ojca Rydzyka” autorstwa profesora Janusza Kaweckiego, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W książce opisano historię wzrastania rozgłośni i dzieł przy nich powstałych, ale przede wszystkim metody walki z Radiem Maryja.

– Starałem się do problemu, który określam jako największe kłamstwo, czyli do określenia „imperium o. Tadeusza Rydzyka” przyłożyć kryteria i narzędzia, które pozwolą mi być dociekliwym i wnikliwym w stawianiu pytań – podkreśla prof. Janusz Kawecki.

Książka jest przekazywana bezpłatnie.

– Na rocznicy Radia Maryja w Toruniu Koła i Biura Radia Maryja będą mogły zapatrzeć się w tę książkę także dla sowich członków, bo zamysł jest taki, by wszyscy z Rodziny Radia Maryja mieli tę książkę. Nie jest ona sprzedawana, jest przekazywana – dodaje.

Książka dostępna jest w formacie PDF [tutaj].

TV Trwam News

drukuj