fot. Paweł Palembas

Bezchmurnie prawie w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północno zachodnia, północno wschodnia, a także zachodni basen Morza Śródziemnego będą w zasięgu niżów. Pozostałą część kontynentu obejmować będą wyże.

Polska będzie na skraju wyżu, z centrum przemieszczającym się znad Ukrainy nad Rumunię; w powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W środę w zachodniej połowie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie miejscami, głównie na wybrzeżu i Pomorzu, wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, a na południu Małopolski i Podkarpaciu miejscami także rozpogodzenia. Rano na wschodzie i południu Polski gdzieniegdzie mgła, lokalnie ograniczająca widzialność do 400 m. W Małopolsce, w dolinie Wisły, mgła może utrzymywać się do godzin południowych. Temperatura maksymalna od 1 do 4 st., chłodniej w dolinach bieszczadzkich – około 0 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, poza tym słaby i umiarkowany. Wiatr południowo-wschodni i południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek we wschodniej połowie Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na wybrzeżu i Pomorzu miejscami zachmurzenie umiarkowane. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, ale w rejonach mgieł całkowite. W Małopolsce, na Kielecczyźnie oraz na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m, a w dolinie Wisły do 100 m. Temperatura minimalna od -5 do -1 st., cieplej na wybrzeżu – około 0 st., chłodniej w rejonach podgórskich – od -10 do -5 st. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu wschodnim początkowo dość silny.

PAP/RIRM

drukuj