PAP/Jacek Bednarczyk

B. Szydło, R. Legutko, P. Jaki i D. Tarczyński na listach PiS do PE w Krakowie

Wybory do Parlamentu Europejskiego za nieco ponad dwa miesiące. W środę w Krakowie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Nie kandydaci, a drużyna.

– Jesteśmy jedną drużyną. Drużyna zawsze, kiedy jest zwarta i wspólnie pracuje, to osiąga sukcesy – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

W okręgu małopolsko-świętokrzyskim listę Prawa i Sprawiedliwości otwiera Beata Szydło. Z numerem drugim startuje prof. Ryszard Legutko, z trójką Patryk Jaki, z czwórką Dominik Tarczyński. Listę uzupełniają posłowie prof. Włodzimierz Bernacki, Barbara Bartuś i Arkadiusz Mularczyk.

Wicepremier ds. społecznych Beata Szydło mówiła o Europie równych szans.

– Bardzo silnie podkreślamy, że zależy nam na równości tzn. chcemy, żeby wszystkie państwa miały takie same szanse i prawa, również takie same obowiązki – stwierdziła Beata Szydło.

Z trójką w okresu małopolsko-świętokrzyskim startuje wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Do Brukseli idzie z trzema postulatami.

– Pierwsza sprawa to jest sprawa bezpieczeństwa, walki z korupcją i zorganizowaną przestępczością. Tutaj Parlament Europejski coraz częściej i silniej zabiera głos. Drugi element to jest szeroko pojęta polityka migracyjna – poinformował Patryk Jaki.

Trzecia sprawa to wartości chrześcijańskie w instytucjach europejskich.

– Ja będę chciał poświęcić swoją siłę, swoją determinację do tego, aby pokazać, na jakich fundamentach stoi Europa – dodał wiceminister sprawiedliwości.

Postulaty Prawa i Sprawiedliwości znalazły się w dokumencie pod hasłem: „Europejska deklaracja PiS”, pod którą podpisali się liderzy list wyborczych w całej Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj