fot. Jakub Kamiński

B. Szydło: Polityka to służba i ciężka praca, a nie letnia kanikuła, czy kpina z kogoś

Są politycy, którzy uważają, że polityka to taka letnia kanikuła, jakiś żarcik, prowokacja, kpina z kogoś; tak nie jest; polityka to odpowiedzialność, ciężka, uczciwa praca i służenie drugiemu człowiekowi – mówiła w poniedziałek w Węgrowie (Mazowsze) b. premier Beata Szydło.

Beata Szydło podkreśliła, że celem trzydniowej konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach było przygotowanie zwartego i spójnego programu, który będzie kontynuacją dotychczasowych rządów PiS, ale też nową perspektywą i nowym wyjściem naprzeciw wyzwaniom.

„Ale przede wszystkim będzie to spełnienie oczekiwań Polaków” – dodała była premier.

„My jesteśmy dla państwa, jesteśmy po to, żeby wam służyć. Tak, jak przez 4 lata razem szliśmy tą drogą zmiany, dobrej zmiany w Polsce, tak chcemy to kontynuować” – oświadczyła Beata Szydło, która jest szefową rady programowej sztabu wyborczego PiS.

„Polska jest jedna, jest naszym wspólnym domem, wszyscy jesteśmy tutaj gospodarzami, wszyscy ponosimy odpowiedzialność za przyszłość naszego wspólnego domu, ale też wszyscy musimy czuć tutaj się u siebie i widzieć, że rząd, który pracuje, parlamentarzyści właśnie jest po to, by służyć Polakom” – podkreśliła była premier.

„Są tacy politycy, którzy uważają, że polityka to taka letnia kanikuła, jakiś żarcik, jakaś prowokacja, jakaś kpina z kogoś i idziemy dalej. Byle PR i się kręci. Tak nie jest, bo polityka polega na zupełnie czymś innym” – mówiła Beata Szydło.

Jej zdaniem polityka to odpowiedzialność, ciężka, uczciwa praca i służenie drugiemu człowiekowi.

„Każdy, kto idzie do polityki musi o tym pamiętać. Ci politycy, którzy czasami o tym zapominają, powinni o tym sobie przypominać. Dzisiaj również chcę im o tym przypomnieć” – dodała Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj