fot. Tomasz Strąg

B. Szydło: Polityk musi pamiętać, że jest mądry mądrością swoich wyborców

Każda władza, każdy polityk musi pamiętać, że jest mądry mądrością swoich wyborców – podkreśliła dzisiaj w Radiu Kraków wicepremier Beata Szydło. Jak zaznaczyła, niższe notowania Prawa i Sprawiedliwości w sondażach są impulsem, że trzeba jeszcze bardziej zabrać się do roboty.

Wicepremier odpowiadała m.in. na pytania związane z samorządami i planami rządu przedstawionymi podczas sobotniej konwencji w Warszawie.

Beata Szydło podkreśliła, przywołując słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że nie będzie przyzwolenia na politykę brudnych rąk.

„PiS nie ma tolerancji dla takich działań” – powiedziała wicepremier pytana o zagrożenia korupcją, mogące się pojawić w związku z planami obniżenia pensji posłów i dyskusją o wynagrodzeniach w administracji rządowej i samorządowej.

Wicepremier Beata Szydło pytana o niższe notowania PiS w sondażach odpowiedziała, że to impuls dla rządu, że nie można spocząć na laurach.

„Każda władza, każdy polityk musi pamiętać, że jest mądry mądrością swoich wyborców” – zaznaczyła.

Beata Szydło podkreśliła, że polityka rodzinna troska o matki, dzieci, młode rodziny i seniorów jest priorytetem Prawa i Sprawiedliwości.

PAP/RIRM

drukuj