By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46636377

B. poseł Janusz Sanocki jest w śpiączce farmakologicznej; politycy proszą o modlitwę w jego intencji

Były poseł Janusz Sanocki walczy z COVID-19 w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, jest w śpiączce farmakologicznej i leży pod respiratorem. Jego koledzy, w tym lider Kukiz’15 Paweł Kukiz apelują o modlitwę w jego intencji.

Janusz Sanocki o swojej chorobie poinformował w mediach społecznościowych 19 listopada.

„Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej +walki+ z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło” – napisał wówczas.

O modlitwę za niego proszą jego koledzy.

„Proszę o modlitwę za posła VIII Kadencji Sejmu RP Janusza Sanockiego. Janusz przez 40 lat walczył o innych. Teraz potrzebuje nas. W dniu wczorajszym stan Janusza Sanockiego znacznie się pogorszył. Wczoraj został przewieziony ze szpitala w Opolu do Kędzierzyna Koźla. Jest w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Janusz bądź silny i przetrwaj” – napisał na Facebooku były poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik, którego wpis udostępnił m.in. jego były klubowy kolega Tomasz Jaskóła.


Z podobnym apelem zwrócił się także lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

„Wierzących proszę o modlitwę a niewierzących o trzymanie kciuków za powrót do zdrowia Janusza….” – napisał na Facebooku.

Przedsiębiorca, były poseł Marek Jakubiak z kolei o sytuacji Sanockiego napisał na Twitterze.

„Nasz kolega poseł Janusz Sanocki walczy z Covidem jest w śpiączce pod respiratorem. Janusz bądź silny!” – zaapelował Marek Jakubiak.

Janusz Sanocki to były burmistrz Nysy i były poseł, który w 2015 roku uzyskał mandat z list Kukiz’15, ale do klubu nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo.

PAP

drukuj