fot. twitter.com/BeataKempa_KPRM

B. Kempa: Działania polskiego rządu w walce z koronawirusem są skuteczne

Polska wykonuje dzisiaj znacznie więcej testów na koronawirusa niż na przykład Belgia. Szybciej niż inne kraje rząd Zjednoczonej Prawicy wdrożył działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Informacje przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia są informacjami wiarygodnymi – mówi w rozmowie TV Trwam europoseł Beata Kempa.

Zarzuty opozycji mają na celu wyłącznie sianie niepokoju i sianie zupełnie niepotrzebnego zdenerwowania w sytuacji, kiedy trzeba w sposób zdyscyplinowany tę sytuację przetrwać – podkreśla Beata Kempa.

– Komunikat jest jednoznaczny: testy są wykonywane zgodnie z regułami, nie zabraknie ich. Wszelkie tego typu informacje uznajemy za próbę dezinformacji i siania zamętu. Dla mnie liczy się komunikat ministra zdrowia. Są to informacje bardzo wiarygodne – zaznacza.

Europoseł PiS zwraca uwagę na błyskawiczne działania polskiego rządu w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym kraju.

– Już od samego początku, wtedy kiedy u nas było kilka zachorowań, ja pamiętam sytuację z 4-5 marca, kiedy u nas zdecydowano się na manewr natychmiastowego zamykania szkół, restauracji, kin, a także innych obiektów użyteczności publicznej tak, by ograniczyć maksymalnie kontakt i tak, by ograniczyć możliwości przemieszczania się w tym celu, by i wirus nie oddziaływał na inne osoby. To było bardzo chwalone. Pamiętam rozmowę z Brukseli, gdy inni europosłowie dopytywali, kiedy to się stanie w ich krajach w sytuacji, kiedy ta liczba zarażonych osób była zdecydowanie większa niż w Polsce – mówi Beata Kempa.

TV Trwam News

drukuj