16 czerwca odbędzie się 65. Memoriał Janusza Kusocińskiego

Wielkie gwiazdy pojawią się 16 czerwca na 65. Memoriale Janusza Kusocińskiego. 100-lecie obchodzi w tym roku Polski Związek Lekkiej Atletyki.


Polska już teraz jest lekkoatletyczną potęgą, zwłaszcza w Europie.

– Zatem wystarczy nam zaprosić polską kadrę na stadion w Chorzowie, a będziemy mieli dużo gwiazd – mówi Sebastian Chmara, dyrektor 65. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

16 czerwca na stadionie w Chorzowie odbędzie się 65. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Wielkie nazwiska zobaczymy między innymi w konkursie skoku o tyczce mężczyzn.

– Sam Kendricks, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski – zapowiada Sebastian Chmara.

Na 100 metrów przez płotki wystąpią medalistki olimpijskie.

– Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro i wicemistrzyni z Rio potwierdziły swój udział, odpowiednio Brianna Rollins i Nia Ali – dodaje dyrektor 65. Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Na starcie zobaczymy też zawodniczki z polskiej sztafety 4 x 400 m pań. To aktualne mistrzynie Europy. Wcześniej sięgnęły po brąz mistrzostw świata.

– Wiemy, jak wygląda dyspozycja dziewczyn, bo startowały w Jokohamie, gdzie świetnie pobiegły. Wygrały z Amerykankami, które też startowały w bardzo dobrym składzie – wskazuje Aleksander Matusiński, trener polskiej sztafety 4×400 m kobiet.

W Jokohamie biało-czerwone wygrały nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet. A wystąpiły przecież bez Igi Baumgart-Witan, jednej z liderek zespołu.

– Mam nadzieję, że już na początku sezonu dam radę z nimi rywalizować na równym poziomie ramię w ramię – podkreśla mistrzyni Europy w sztafecie 4x400m.

Wielkie nazwiska mają podkreślić, że 65. Memoriał Janusza Kusocińskiego odbywa się w roku 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Jest to najstarszy sportowy związek w Polsce, starszy niż Polski Komitet Olimpijski – zaznacza Henryk Olszewski, prezes PZLA.

Dlatego w trakcie imprezy nie zabraknie też lekcji historii. W planach jest odtworzenie biegu na 100 m z ostatnich przedwojennych mistrzostw Polski. Pojawią się historyczne stroje i buty.

– Będzie można zobaczyć jak ta lekkoatletyka ewoluowała, jak to wszystko się zmieniało – dodaje Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA.

Przed rokiem rywalizację na Memoriale Janusza Kusocińskiego opóźniła gwałtowna ulewa, ale i tak na stadion przyszło ponad 20 tys. kibiców. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze wyższej frekwencji.

TV Trwam News/Sport.RIRM

drukuj