Pociągiem do Ojca Św. Benedykta XVI

Do naszego wielkiego spotkania na Placu św. Piotra jest już coraz bliżej.

Zmierzamy na to wydarzenie w pielgrzymkach autokarowych, specjalnie przygotowanymi pielgrzymkowymi pociągami oraz wyczarterowanymi samolotami, które będą uruchomione ze stolicy Polski. Aby każdy zgłaszający się pielgrzym mógł wyruszyć wybranym przez siebie środkiem transportu musi jak najszybciej uregulować wpłaty z biurami podróży, które je organizują.

Serdecznie zapraszamy całą Rodzinę Radia Maryja do licznego udziału w tym wielkim wydarzeniu. Wybierzmy się  autokarami, pociągami jak i specjalnie wyczarterowanymi samolotami.

Spotkajmy się wszyscy w naszej Rodzinie Radia Maryja na Placu św. Piotra!

 

O. Waldemar Gonczaruk CSsR

Wszystkie Miejsca Zarezerwowane !!!

 

Pielgrzymka Pociągiem:

– Wyjazd o godz. 6:00 z Warszawy (6 listopada 2012 r.)

Cena

Kuszetką w sześcioosobowym przedziale

650 złotych

Wagon sypialny z trzyosobowymi przedziałami

1550 złotych

Zapisy:

Nazwa biura Adres Kontakt

Biuro Wczasowo-Turystyczne KOLTUR w Krakowie

ul. Rondo Mogilskie 1

Tel. 12/ 422 82 79

oraz 12/ 393 36 00

Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe FRATER w Bydgoszczy

ul. Dworcowa 19

Tel. 783 800 300

oraz  52/ 322 61 07

Zobacz również: Pielgrzymka Samolotem

Pielgrzymka Autokarem

PROGRAM PIELGRZYMKI

7 listopada

–  godz. 8:00 Msza św. w Bazylice św. Piotra

–  godz.10:00 udział w Audiencji Generalnej

–  nawiedzenie grobów Ojca św. błogosławionego Jana Pawła II i jego poprzedników

–  spacer po Wiecznym Mieście.

–  godz. 21:00 Apel Jasnogórski na Placu Świętego Piotra

–  powrót do Polski

* * *


– 7 listopada jesteśmy na audiencji u Ojca Świętego Benedykta XVI. W Roku Wiary wyznamy wiarę u stóp apostołów z Piotrem naszych czasów. Uzyskamy odpust zupełny i na pewno wiele, wiele łask. To będą niepowtarzalne przeżycia.
Także 7 listopada mamy nadzieję na wspólną Mszę Świętą w Bazylice św. Piotra. Będziemy też modlić się przy relikwiach błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II; dziękować i prosić o błogosławieństwo z okna domu Ojca.

Cieszymy się bardzo iż wielu organizuje tą pielgrzymkę. Cieszymy się też, że są przygotowywane pociągi specjalne z miejscami leżącymi tzw. kuszetkami i z wagonami sypialnymi, restauracyjnymi i wagonem kaplicą. Te pociągi organizuje niezmordowany senator Stanisław Kogut i o. Waldemar Gonczaruk CSsR. Dziękujemy im bardzo za to.

Informacje będziemy podawać na bieżąco. A więc do zobaczenia w Rzymie. Zapraszamy! Spieszmy się! Nie mów potem, w następnym roku, bo potem znaczy nigdy. Zawsze mówmy teraz. Wszystko na wczoraj.

Audio MP3
Pobierz

O. Tadeusz Rydzyk zapowiedział też, że podczas pielgrzymki wręczone zostaną Ojcu św. cztery tomy z wieloma tysiącami nazwisk osób, które zadeklarowały modlitwę i duchowe ofiary w intencji Papieża. Przypomniał, że w nocie Kongregacji Nauki Wiary zawierającej wskazania duszpasterskie na Rok Wiary znajduje się zachęta, aby w tym szczególnym czasie łaski pielgrzymować do Stolicy Piotrowej i w jedności z Papieżem złożyć wyznanie wiary.

Audio MP3
Pobierz

 *  *  *

Pielgrzymi wyruszą specjalnym pielgrzymkowym pociągiem z Warszawy we wtorek 6 listopada, w godzinach porannych – powiedział o. Waldemar Gonczaruk CSsR. Dodał, że pociąg uda się bezpośrednio do Rzymu na stację San Pietro, która znajduje się tuż przy Watykanie.
Po przybyciu Rodzina Radia Maryja uda się na Plac Św. Piotra, gdzie spotka się z Piotrem Naszych Czasów i weźmie udział w Audiencji Generalnej. Następnie odbędzie się nawiedzenie grobów Ojca Świętego Błogosławionego Jana Pawła II i jego poprzedników. Kolejnym punktem będzie Msza święta i spacer po wiecznym mieście. 

O godzinie 21.00 Rodzina Radia Maryja ponownie uda się na Plac św. Piotra gdzie będzie uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. Po modlitwie pielgrzymi przejdą na stację San Pietro i wyruszą do Ojczyzny. Do Warszawy pociąg dojedzie w późnych godzinach wieczornych w czwartek, 8 listopada.

Audio MP3
Pobierz

 *  *  *

Jak powiedział sen. Stanisław Kogut pociąg będzie składał się z 12 wagonów. W każdym będzie 60 miejsc sypialnych. Będą wagony z przedziałami trzyosobowymi oraz z sześcioosobowymi z miejscami do leżenia i pościelą. Będzie wagon – kaplica,  w którym będą sprawowane Msze św., odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Jasnogórski. Pociąg będzie zradiofonizowany.  Będzie również wagon restauracyjny, gdzie po atrakcyjnych cenach będzie można nabyć ciepłe posiłki.

Audio MP3
Pobierz

Jeżeli w jakimś mieście zgłosi się tyle osób, by zapełnić jeden wagon to będzie on za darmo przetransportowany przez PKP do Warszawy.

Senator Stanisław Kogut powiedział, że po 20 października zapadnie decyzja o ewentualnym zorganizowaniu kolejnych pociągów. Może wyruszyć około czterech, o różnym standardzie.

RIRM

drukuj