PiS chce w przyszłym tygodniu rozpocząć prace nad ustawą o TK

Prawo i Sprawiedliwość chce, by Sejm zajął się w przyszłym tygodniu projektem nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Rzecznik Klubu PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zostanie złożone pismo w tej sprawie.

Zgodnie ze złożonym w Sejmie projektem – tak jak dotychczas – w skład TK wchodzi 15 sędziów, a kadencja sędziów wynosi 9 lat. Projektodawcy proponują orzekanie w trzech rodzajach składów: pełnym składzie, składzie siedmiu sędziów i w składzie trzech sędziów.

Tymczasem także Klub Platformy Obywatelskiej chce zwrócić się do marszałka Sejmu o rozszerzenie porządku obrad o informację premier Beaty Szydło na temat środowej opinii Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce.

Poseł Stanisław Piotrowicz, z sejmowej komisji ustawodawczej, w tym kontekście ocenił, że PO zajmuje się tym, co nie jest istotne dla państwa polskiego.

Działania te są nie tylko szkodliwe dla Polski, ale przede wszystkim przynoszą szkody samej Platformie Obywatelskiej. To, co miałoby być sukcesem Platformy w jej mniemaniu, okazuje się powodem do klęski. Naród negatywnie ocenia tego rodzaju działania. Stąd też ukazywane w sondażach poparcie dla tego ugrupowania. Czas, by Platforma zrozumiała, że ten kierunek i tego rodzaju polityka – „totalna opozycja”, jak to określił szef PO, nie służy państwu, Polakom i samej Platformie – zaznaczył Stanisław Piotrowicz.

W Sejmie na rozpatrzenie czeka też kilka innych projektów ustaw dotyczących TK, autorstwa Kukiz’15, PSL oraz projekt obywatelski, który promują wspólnie Komitet Obrony Demokracji i Nowoczesna.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl