W ostrowskim „Oknie życia” znaleziono pierwsze dziecko

W piątek rano w Ostrowie Wielkopolskim siostra zakonna odnalazła w „Oknie życia” porzuconego chłopca. To pierwsze dziecko, które tam pozostawiono.

Noworodek został odnaleziony w „Oknie życia” w piątek ok. 5.30 rano, gdy odezwał się alarm. Chłopczyk był owinięty w ręcznik i miał jeszcze pępowinę. Dziecko prawdopodobnie przyszło na świat kilka godzin wcześniej. Siostry zakonne zaopiekowały się nim, a także powiadomiły policję i szpital.

Chłopiec, któremu nadano imię Błażej, został przewieziony do szpitala z objawami wyziębienia. Jak poinformował ordynator SOR w ostrowskim szpitalu, dziecko jest w stanie średnim.

Lekarz przyznał także, że zespół medyczny odnalazł matkę dziecka, którą okazała się 17-letnia dziewczyna. Ona także została przewieziona do szpitala.

„Okno życia” w Ostrowie Wielkopolskim mieści się w Klasztorze Sióstr św. Elżbiety przy ulicy Gimnazjalnej i działa od ponad roku. Błażej to pierwsze dziecko w nim pozostawione. „Okno” uruchomiono kilka miesięcy po tym, jak na jednym z osiedli miasta odnaleziono porzuconego noworodka.

Niedziela.pl/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl