Odeszła s. Angelica, założycielka katolickiej telewizji EWTN

W Stanach Zjednoczonych zmarła s. Angelica – założycielka katolickiej ogólnoświatowej telewizji EWTN. Klaryska miała 92 lata. Odeszła do Pana w Niedzielę Zmartwychwstania.

Matka Angelica założyła w 1981 r. katolicką stację, która obecnie nadaje 24 godziny na dobę w 144 krajach świata. We wspomnieniach współpracowników s. Angelica dała się poznać jako charyzmatyczny mówca. Świadczyła o  Chrystusie i w ten sposób pozyskiwała kolejnych odbiorców.

Matka Angelica to niezwykła postać – mówi o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago. Redemptorysta przypomina, że siostra zaczynała od nagrywania programów na kasety i gościnnych rozmów w różnych stacjach. 

– W końcu po wizycie w stacji WCFC w Chicago zapragnęła posiadać własne studio. I w 1981 roku z 200 dolarami, które posiadała, w garażu klasztoru – po wykupieniu miejsca na satelicie – pojawiła się na antenie. Rozpoczął się program, który najpierw był programem czterogodzinnym, w ciągu dnia. Matka Angelica miała nawet własny program autorski: „Matka Angelica na żywo”. W niedzielę była transmitowana Msza św., retransmitowała też stare programy katolickie, które nagrywała między innymi z abp. Fultonem Sheenem – mówi o. Zbigniew Pieńkos CSsR.     

Założona przez Matkę Angelicę sieć, w której obecnie pracuje około 400 osób, obejmuje naziemne stacje telewizyjne i radiowe na całym świecie, wydaje też liczne publikacje religijne. Jest także właścicielem katolickiej agencji informacyjnej CNA.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl