fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Obrońcy życia: działania prezydenta częściej szkodzą rodzinie

Działania prezydenta Bronisława Komorowskiego dotyczące rodziny znacznie częściej jej szkodzą niż pomagają – wskazuje Polska Federacja Ruchów Obrony Życia w swoim oświadczeniu. Organizacja podsumowała działania prezydenta na rzecz polityki prorodzinnej.

Eksperci zrzeszeni w Federacji podkreślają, że przez 5 lat swoich rządów – mimo wielokrotnych zapowiedzi – Bronisław Komorowski podjął niewiele działań korzystnych dla rodzin. Wskazują też, że niezgodne z deklaracjami o wspieraniu rodziny są m.in. ratyfikowana tzw. konwencja antyprzemocowa czy podpisanie –  wbrew protestom rodziców – ustawy o obniżeniu wieku szkolnego.

– Prezydent podpisał chociażby podwyżkę VAT-u z 8 proc. na 23 proc. na artykuły dziecięce. Warto mieć świadomość i zwrócić uwagę na pewne zaniedbania i pewne bardzo ważne obszary dla rodziny i dla społeczeństwa, w których prezydent przynajmniej się nie wypowiada, albo wypowiada się w sposób, który nie służy rodzinie. Mam tu na myśli zupełny brak sprzeciwu prezydenta czy zabrania głosu w dyskusji w przypadku legalizacji związków homoseksualnych, które domagają się też adopcji dzieci. Kolejną kwestią jest dopuszczenie pigułki wczesnoporonnej bez recepty dla dzieci już od piętnastego roku życia. Jest to ewidentne uderzenie w prawa rodziców. Tu również nie doczekaliśmy się żadnej reakcji prezydenta. Działania, które w tej chwili są podejmowane przez prezydenta, mają charakter wyłącznie propagandowy i służą kampanii wyborczej – podkreślił dr Paweł Wosicki, prezes federacji Ruchów Obrony Życia.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 87 organizacji rodzinnych. W 2012 roku federacja została nagrodzona za swoją działalność Europejską Nagrodą Obywatelską.

 

RIRM

 

drukuj