Nowy RPO będzie dziś ślubował przed Sejmem

Dr Adam Bodnar złoży dziś ślubowanie przed Sejmem i obejmie funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Zastąpi na tym stanowisku prof. Irenę Lipowicz, która odchodzi po 5-letniej kadencji.

Procedura wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich zakończyła się na początku sierpnia. Parlament wybrał kandydata zaproponowanego przez Platformę Obywatelską i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Sprzeciw wobec tej kandydatury wyrazili wówczas m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, zwracając uwagę na kontrowersyjne wypowiedzi Adama Bodnara w mediach.

Dotychczasowy wiceprezes Helsinskiej Fundacji Praw Człowieka w ramach kandydatury na Rzecznika przedstawiał się, jako zwolennik związków dewiantów seksualnych oraz adopcji dzieci przez homoseksualistów.

W związku z tym poseł Iwona Arent z sejmowej Komisji Sprawiedliwości obawia się, że Adam Bodnar będzie przede wszystkim rzecznikiem środowiska mniejszości seksualnej.

– Obawiam się, że sprawy, które będą spływały do Rzecznika Praw Obywatelskich, a które będą dotyczyły np. konserwatywnej, katolickiej części społeczeństwa, nie będą miały takiego posłuchu i takiego działania ze strony rzecznika w rozwiązywaniu tych problemów, jak te sprawy, które będą spływały ze strony tych grup mniejszości seksualnych i feministycznych. Myślę, że było tyle znakomitości, polskich profesorów, którzy mogliby sprawować funkcję rzecznika. Nie byliby kontrowersyjni i potrafiliby pogodzić. Funkcja rzecznika, to taka funkcja, która potrafi pogodzić społeczeństwo. Z całym szacunkiem, ale pan Bodnar nie kojarzy nam się z tym – podkreśliła Iwona Arent.

Kadencja dotychczasowej Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz upłynęła w lipcu, funkcję tę pełni jednak do czasu objęcia stanowiska przez nowego rzecznika.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl