Nowy rozkład jazdy pociągów

Od dziś do 25 kwietnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity i Przewozów Regionalnych. Zmiana związana jest m.in. z modernizacją i remontami torów.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z dwóch kolejnych składów Pendolino, które wyjadą na trasę Katowice – Gdynia. Łącznie będzie kursować 13 Pendolino; 4 nadal pozostaną w rezerwie.

Zwiększy się także liczba pociągów kursujących między Warszawą, a Grodziskiem Mazowieckim. Zamiast 37 kursować będzie 39 składów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej.

– Kontynuujemy prace modernizacyjne na najważniejszych ciągach kolejowych w Polsce to jest m.in. trasa z Warszawy w stronę Skierniewic. Jest to połączenie z Warszawy do Białegostoku. Są to prace między Poznaniem, a Wrocławiem. W tym momencie są to najważniejsze prace kolejowe prowadzone przez Polskie Linie Kolejowe. Zazwyczaj mogą zmieniać się o kilka minut godziny odjazdów pociągów na niektórych liniach. Warto, żeby pasażerowie upewnili się przed podróżą, o której godzinie odjeżdża pociąg – pokreślił Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP PLK.

W województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim zmiany w rozkładzie jazdy dotyczą przede wszystkim zmian w godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów. Informacja o zmianach na stronie: www.rozkład-pkp.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl