fot. www.swieta-rodzina.com.pl

Niedziela Świętej Rodziny. Polscy biskupi zachęcają do głębszego przeżywania tego dnia

Księża biskupi zachęcają do głębszego przeżywania przypadającej dziś Niedzieli Świętej Rodziny. Z prośbą do duszpasterzy o zorganizowanie w parafiach obrzędu odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i podkreślenia wartości sakramentalnego małżeństwa zwrócił się przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP ks. bp Wiesław Śmigiel.

W specjalnym liście ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz toruński, zaznaczył, że w tym dniu należy szczególnie przypominać o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. [czytaj więcej]

Ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, wskazał, iż księża biskupi z wielką troską pochylają się nad małżeństwami i rodzinami.

– Księża biskupi w komunikacie z 380. Zebrania Plenarnego, które miało miejsce w Płocku we wrześniu tego roku, jednogłośnie zaproponowali, aby w całej Polsce Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Zachęcają jednocześnie, aby w tym dniu w parafiach w naszym kraju umożliwić wiernym odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, zaprasza wszystkich małżonków do tego, żeby w Niedzielę Świętej Rodziny cała rodzina stanęła przed ołtarzem, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie i w ten sposób umocnić więź miłości w małżeństwie i rodzinie – zaznaczył ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Święto Świętej Rodziny obchodzone jest przez Kościół w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu.

RIRM

drukuj