„Newsweek” manipuluje wywiadem z ks. abp Gądeckim

Tygodnik Tomasza Lisa „Newsweek” zmanipulował wywiad z ks. abp Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Na portalu tygodnika został zamieszczony fragment wywiadu. Redakcja tygodnika opatrzyła go tytułem „Abp Gądecki: in vitro jak Holocaust”.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie podkreśla, że w tekście jest fragment wywiadu, jednak tytuł przeczy jego treści. [czytaj więcej] Ksiądz arcybiskup jasno stwierdził, że w kwestii „in vitro nie ma mowy o podobnym rozmiarze przestępstwa”.

Dr Hanna Karp, medioznawca, podkreśla, że to nie pierwszy tego rodzaju zabieg dziennikarzy tygodnika. W tym przypadku – jak dodaje ekspert – gazeta opowiada się za in vitro.

– Pismo po raz kolejny daje sygnał, jak bardzo jest zaangażowane w swoisty lobbing na rzecz in vitro. W tej chwili cała opinia publiczna w Polsce żyje tymi sprawami. To są rzeczy, wokół których jest bardzo wiele przekłamań, fałszywych informacji i niedobrego klimatu. W tej chwili ofiarą tej atmosfery pada jeden z wysokich polskich hierarchów duchownych, ważnych postaci Kościoła. To jest tym bardziej przykre i bolesne – zaznacza dr Karp.   

Dr Hanna Karp, dodaje, że takie działanie redakcji „Newsweeka” jest nie tylko nieetyczne, ale także na granicy łamania prawa. Podkreśla, że jest to narażanie dobrego imienia osoby.

RIRM

drukuj